Aquahealing/Watsu pro koho je určený? Kontraindikace?

Aquahealing/Watsu a ostatní vodní terapie jsou vhodné pro široké spektrum klientů bez rozdílu věku. S malými dětmi se chodí do vody na kratší dobu, jelikož mají rychlou dynamiku prožívání, celou hodinku doporučuji pro děti od 12 let. Velmi ulevující jsou pro lidi s omezenou pohyblivostí nebo bolestmi zad- páteře i svalů, těhotné ženy (pro které to může být nádherný prožitek spojení s miminkem) a také pro jedince s tělesným postižením. Vodní terapie využívají i senioři, ale i sportovci v rámci regenerace. Jako způsob hluboké relaxace je ocení přepracovaní lidé nebo lidé se zvýšenou psychickou či duševní zátěží (pomáhající profese- zdravotníci, učitelé, terapeuté atd.). Nejsou výjimkou ani klienti, kteří se pomocí těchto technik mohou zbavit strachu z vody.

Kontraindikace

Vždy je potřeba si uvědomit, zda váš tělesný i duševní stav umožňuje pobyt v teplé vodě 340  – 360C. Pokud ano, pravděpodobně jsou pro vás Watsu® a ostatní vodní terapie vhodné. Obecně určitě nedoporučuji terapii absolvovat v žádném akutním stavu nemoci (fyzické či psychické). Níže si můžete přečíst vybrané kontraindikace ( z oficiálních stránek watsu ). V případě nejasností se poraďte se svým lékařem, o jakýchkoli zdravotních problémech však vždy informujte vašeho terapeuta, který o vhodnosti terapie rozhodne a případně její průběh přizpůsobí Vám „na tělo“.

Infekční a febrilní stavy

Kardiální (srdeční) a respirační  (dýchací) poruchy

Akutní zápalové onemocnění, infekce, poranění kostí, kloubů, vazů..

Nepředvídatelná střevní inkontinence

Otevřené rány

Epilepsie-obzvláště pokud je nekontrolovatelná- pravděpodobnost záchvatu

Přecitlivělost na chemické přípravky používané v bazénu (chlor, brom, atd.)


Diabetes – terapie je vhodná, ale je třeba věnovat zvláštní pozornost na čas dávkování léku

Pacient po nedávném krvácení do mozku

Perforace ušního bubínku

Žilní trombóza

Autonomní disreflexie

Tracheostomie


Speciální psychologické potřeby (je možná terapie u různých psychických obtíží, ale vždy je potřeba se domluvit s terapeutem dopředu a důkladně ho informovat!)