Reference

Při mé první zkušenosti s aquahealingem a terapeutkou Markétkou, jsem se dostala do prožitků z prenatálu v nádherném uvolnění a já se zamilovala do této formy terapie, která opečovává tělo i duši. V naprosté důvěře se pokaždé odevzdávám do náruče Markétky a plynutím vody se pokaždé velmi jemně pomůže odplavit či opravit, to co je právě na fyzické i emocionální úrovni potřeba. Při terapii se ocitám ve stavu, který se mi nechce opouštět a vracet se do reality všedního dne. Pod vodou se cítím v bezpečí, zcela sjednocená a v sounáležitosti se vším. Voda mě přetváří, dotýká se všech bolavých ran, aby mě nově přeskupila dle její paměti, tak jak všechno má být, co duše si žádá a srdci je zapotřebí. Ve spolupráci s Markétkou je to mnohovrstvá léčivá terapie, kterou doporučuji všem.
Helena Brhelovámaminka 2 dětí, AP na speciální škole
Aqh mi dává jedinečný zážitek prožít své tělo v léčivé náručí sestřičky vody a v láskyplném opečovávání zkušeným terapeutem. Kdo miluje vodu, bude překvapen, co všechno v sobě ještě skrývá, a to nejen voda, ale i sám člověk! Ze své zkušenosti mohu doporučit lekce opakovat.
Simona Bukáčkovámaminka 3 dětí, waldorfská pedagožka
Já učím duly jak pečovat o ženy po porodu, mám zkušenosti, tak asi všechno znám a umím a poporodní dulu nepotřebuji. Že ano? Ale není to tak. Dulu u porodu jsem ani jednou nechtěla, ale po porodu - je to úplně jiná! Díky tomu, že moje rodina slyšela a četla ode mně spoustu inspiraci o poporodním období mnohé věci v domácností byly podchyceny a návštěvy poporodní duly byly zaměřeny na péči o tělo. Pečovala o mně po mém sedmém porodu. Péče Markéty mi naprosto vyhovovala- citlivá, zkušená, umí se optat na mé potřeby teď a tady a poskytnout odpovídající péči. Hodně mi také sedí i to, že Markéta umí vyslechnout, ale i mlčet, zrovna jsem potřebovala spíš odpočinout, než dostat další vjemy a podněty. Tip pro vás: dovršením šestinedělí návštěvy nemusí končit, mohou potom být jednou za dva týdny, jednou za měsíc a tak to už nechat i nadále - pravidelná péče o ženské zdraví a pohodu může pokračovat po celý život.
Světluška Hradilovámaminka 7 dětí, školí porporodní duly
Markétku jsem poprosila již dvakrát o doprovázení po porodu. Doteď jsem vděčná, že jsem tak důležité okamžiky svého života svěřila do její péče. Její empatie, ženskost a citlivost mě samotnou naladily na miminko a přiblížily samu k sobě. Úplně přirozeně mi ukázala směr, jakým lze věci úžasně prožít. Že nejde o to, co nejdřív vstát z postele a hrát si na pseudo hrdinku, ale seznámit se s rolí mámy a 'nové' ženy: seznámit se s dosud neobjevenými hodnotami života. Toto všechno v kombinaci báječné voňavé péče a praktické poporodní pomoci by měla zažít každá žena, a já doporučuji, aby si to každá žena pro sebe dopřála v hojné míře. Šestinedělí s tím jedním konkrétním miminkem se opakovat nebude. Je to zážitek na celý život.
Daniela Vlčkovámaminka 4 dětí, architektka
Těhotenství, porod a šestinedělí vnímám jako naprosto neopakovatelný dar, který s sebou na svět nese každé miminko. A zároveň velkou příležitost pro ženu úplně se zastavit a zaměřit se sama na sebe. Markétčin přístup mi pomohl najít vnitřní sílu pro krásný porod a její láskyplná péče v šestinedělí tento další rozměr příchodu miminka na svět rozkryla naplno. Na šestinedělí nahlíží s plným respektem k tělu i duši ženy, což křehká maminka po porodu potřebuje. A přitom dokáže citlivě otvírat i těžší témata, která má tak maminka příležitost si zpracovat. Přála bych každé ženě, aby měla příležitost více řešit své pocity, nejlépe už v porodnici, a zakončovat své šestinedělí s pocitem uspokojení a posilnění, jako já díky Markétce.
Anna Drgovámaminka 2 dětí, právnička
Mám tři děti a až u třetí holčičky jsem si dopřála v šestinedělí péči od Markétky Křížkové. Nic lepšího jsem pro sebe a potažmo pro své dítě a rodinu nemohla udělat. Kromě fyzických benefitů, které mi masáže přinášely se harmonizovala i moje psychika. Na návštěvu Markétky jsem se vždy moc těšila a po jejím odchodu zůstával dům krásně provoněný vůní květin a bylinek.
Zuzana Křenkovámaminka 3 dětí, učitelka na SŠ
Nabídka kurzu na mě vyplula na facebooku, který navštěvuji jen občas. Byla jsem v pokročilém těhotenství a v tomto období jsem řešila mnoho osobních problémů. „Ty potřebuješ při třetím porodu nějaké rady?“, divil se můj partner.  Neuměla jsem vyslovit přesvědčivé argumenty, ale intuitivně jsem věděla, že ano a moc.  Co jsem v kurzu našla? Nové myšlenky a náměty. Návody jak udělat změny prakticky. Což mi pomáhá v jakési důslednosti. Takže nemusím objevovat znova to, co už fungovalo. Co jsem třeba opustila jen díky tomu, že jsem se nechala strhnout ať už povinnostmi nebo vlastní zapomnětlivostí.I jsem našla v kurzu odvahu zkusit věci či postupy, které jsem sice znala, ale odkládala je. K jejich realizaci jsem potřebovala motivaci, kterou jsem zde našla. A kde nacházím posun ve svém životě? Získala jsem větší klid. Stanovila jsem si priority.Naladila se na sebe a na příchod miminka. Dělám si pořádek v životě i v prostoru kolem sebe. A tím, že vidím posun, jsem spokojenější a radostnější. Nevím, zda to umím dobře vyjádřit. Zdá se mi, že Markétka zvolila jakoby témata a myšlenky zdánlivě jednoduché, opakující se. Ale jejich důsledky mají pro mě hloubku a jsou pro můj život zásadní. Markétko ani nevíš jak jsi mi pozitivně zasáhla do života. Má to velký přesah i mimo těhotenské téma.
Jana Richterovámaminka 3 dětí
Moc děkuji Markétě za sdílení jejího vědění ohledně šestinedělí. Přála bych si tyto informace mít už před prvním porodem. Teď už vím, jak se opečovat a jak se na období po porodu připravit, aby mi bylo krásně, abych si to období užila jako výjimečné a naučila se naslouchat svému tělu.
Kateřina Diblíkovámaminka, zdravotní sestra